Policejní mistrovství České republiky ve víceboji 2024

ÚSTECKÝ KRAJ - Policisté ze sedmi krajů poměřili své síly v náročných podmínkách.

Ve dnech 10. - 12. září 2024 se v Účelovém zařízení Ostrov Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje konal další ročník Policejního mistrovství České republiky ve víceboji. Akci ve vzájemné spolupráci pořádalo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, Národní sportovní agentura a Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky. Letošní víceboj podpořila Zdravotní pojišťovna Ministerstva Vnitra Ústeckého kraje, Nezávislý odborový svaz policie, Sportovní klub policie Sever, CS Beton, Hudy Sport, město Roudnice nad Labem a Krajský úřad Ústeckého kraje.

Soutěž byla vypsána pro muže v kategoriích do 30 let, 30 - 45 let a nad 45 let, pro ženy bez rozdělení do kategorií, a také pro soutěž družstev, která byla složena vždy ze zástupců všech tří mužských kategorií a jedné ženy. Mistrovství se zúčastnilo celkem 24 policistů a 8 policistek, ze 7 krajských ředitelství, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. Koncepce jednotlivých disciplín úzce souvisí nebo mohou souviset s činností policistů při výkonu služby.

Účastníci zahájili své klání soutěží v praktické střelbě za ztížených podmínek, která proběhla na střelnici v  Nečichách, okres Louny.

Další disciplínou byla překážková dráha vyžadující všestrannost fyzické kondice - sílu, mrštnost, rychlost i vytrvalost. V případě čtyřčlenných družstev byla zdolávána stejná dráha, jen každý člen   absolvoval jeden úsek této dráhy.

Druhý den víceboje byl nejprve ve znamení policejního crossu jednotlivců. Následoval přesun do Roudnice nad Labem, konkrétně na kanál s divokou vodou, kde nejprve čtyřčlenná družstva absolvovala sjezd na raftu. Poté již jednotlivci předvedli své dovednosti, sílu a odvahu při překonávání divokých peřejí vodního kanálu, po jejichž pokoření byla závodníkům předána figurína představující tonoucího, kterou bylo třeba dopravit vlastními silami na pláž a uložit ji na záchranářské lůžko. Tato disciplína částečně simuluje záchranu topících se osob v běžném výkonu služby.

Poslední disciplínou, ve které soutěžící změřili síly, byl policejní cross družstev, tedy štafetový běh terénem na trase dlouhé 2x2 kilometry.

Výsledky PM ČR ve víceboji 2024 - vítězové jednotlivých věkových kategorií:

Muži I: prap. Daniel Riegger, Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy
Muži II: nprap. Pavel Drábik, Krajské ředitelství policie Středočeského kraje
Muži III: por. Luboš Fajgl, Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Ženy I: por. Patrícia Novotná, Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje

Vítězem  Policejního mistrovství České republiky ve víceboji v kategorii družstev se stali policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

Po předání všech ocenění i putovního poháru vítěznému družstvu Bc. Petr Pávek z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy vyjádřil poděkování řediteli krajského ředitelství za umožnění konání mistrovství a zároveň ocenil a poděkoval za skvělou organizaci celému týmu Školního policejního střediska Ústeckého kraje.

Policejní mistrovství České republiky ve víceboji 2024 za pořádající Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje slavnostně zakončil náměstek krajského ředitele pro vnější službu plk. Ing. Petr Sytař, který ocenil skvělé sportovní výkony soutěžících a zároveň vyzdvihl skutečnost, že zvládnutím vysokých fyzických a psychických nároků všichni prokázali, že jsou skvěle připraveni k náročnému výkonu služby u Policie České republiky.